Keynote z Fan Festu v Tokyu

I tento Fan Fest je rozdělený do dvou dnů, kdy Key Note je největším zdrojem novinek prvního dne. V tomto příspěvku se zaměřím na to, co jsme se z něj dozvěděli.

Na začátek krátký disclaimer
Následující shrnutí neobsahuje informace z dřívějších Fan Festů. Všechny Key Notes a Live Lettery najdete na našem webu, tak si je případně přečtěte. Oproti dřívějším Fan Festům, které proběhly v angličtině a bylo jednodušší se dostat k informacím, Fan Fest v Tokyu je samozřejmě primárně v japonštině, což komplikuje přístup k informacím. Je tedy možné, že se občas objeví nějaké nepřesnosti.

Lore skrývající se za datadiskem
– Ti, co se trochu zajímají o FFXIV lore, už vědí, že náš svět je tzv. source (zdroj) a pak existují další shardy, které jsou buď zaplněny světlem nebo temnem, což z nich dělá vpodstatě nepoužitelné světy. Do jednoho z těchto shardů se v datadisku podíváme a pokusíme se jej zachránit. Byl zaplněn světlem a poslední region, který v něm zůstal, se jmenuje Novrandt. Tento shard není vyloženě paralelním světem, ale vznikl ze source, takže dost lokací bude podobných s těmi, co už známe.

Crystarium
– Je to město postavené kolem Crystal Tower, které je posledním útočištěm před světlem. Yoshida zde pokládá zajímavou lore otázku. Svět FFXIV – Hydaelyn se rozdělil na jednotlivé shardy dříve, než byla postavena Crystal Tower. Jak je tedy možné, že stojí i na tomto shardu?.

Eulmore
– Toto je druhé město datadisku.
– Protože lidé se už smířili s tím, že se blíží konec světa, rozhodli se hýčkat. Je městem, kam mohou pouze bohatí, takže v jeho okolí jsou pak rozesety slumy.
– V traileru Thancred probíhá právě nižšími patry tohoto města.

Lakeland
– Je další novou lokací, do které se podíváme.
– Nachází se v okolí Crystal Tower a může připomínat Mor Dhonu, nicméně není tady žádný Keeper of the Lake. To místo má jinou historii než u nás.

Nové dungeony
– Stále nám neukázali žádný footage, takže máme jen pár screenshotů.
– Všechny MSQ dungeony budete moct projít s NPC z trust systému.

Dancer
– Druhý job datadisku, na jehož odhalení jsme všichni čekali a vpodstatě počítali s tím, že to bude healer. No, objevil se malý zvrat. Je to DPS.
– Je to ranged DPS začínající na levelu 60.
– Bojuje vhracími zbraněmi (chakramy, shurikeny..), k použití abilit provádí tance. Některé tance buffují členy party.

The Dwarves
– Ok, tady to už začíná být divné.
– Na tomto shardu Lalafelové nejsou normální rasou ale beast tribem. Nicméně nejsou jedinou rasou, která prošla změnou. Všechny rasy jsou pozměněné.
– Jejich město je v trpasličí velikosti, takže jen oni a lalafelové budou moct vejít do jejich budov. Pokud hrajete za větší rasu, budete se muset dívat oknem.

Dodatečné info
– Jelikož je tento shard zaplněn světlem, nestřídá se zde den a noc, nicméně lokace budou mít spoustu druhů počasí a časově omezené gathering nody tady budou taky.
– Jednimi z nepřátel budou Sin Eateři, kteří se objeví, pokud je na světě příliš moc světla. Jsou opakem void monster z 13. shardu.
– Na dalším obrázku je Innocence, což je postava, která bude hrát velkou roli v MSQ.

Eden
– Jedná se o nový 8man raid, jehož příběh se bude točit okolo naší snahy obnovit ostatní elementy na shardu, jelikož tam existuje jen světlo.
– Na character a boss designu pracoval Tetsuya Nomura.
– Tvorby jednotlivých encounterů se také účastnil vývojář, který pracoval na Ozmě.

Hrothgarové
– Jestliže přidali ženskou gender-locked rasu Viera, museli přidat i mužskou gender-locked rasu Hrothgary. Ti jsou výsledkem snahy vytvořit více beast-like rasu.
– Hrothgarové i Viery budou mít hodně možností customizace.
– Na novém shardu se budou také jmenovat jinak.

To je vše! Nezapomeňte, že early access začíná 28. června.

Komentáře jsou vypnuty.